AUTOMATICKÁ ZÁVLAHA

Automatický závlahový systém je podzemní potrubní rozvod, na němž jsou v určitých vzdálenostech umístěny postřikovače. Ty se tlakem vody vysunou nad povrch a postřikují velice přesně a rovnoměrně požadovanou travnatou plochu.

V systému je instalován velice citlivý vodní filtr zachycující případné nečistoty z vodního zdroje tak, aby nedošlo k ucpání trysek.

Dobrý projekt - základ úspěchu

Při správném rozmístění postřikovačů, umožňujícím jejich vzájemné překrývání při postřiku, lze snížit dobu zavlažování celé plochy často jen na několik desítek minut v jednom cyklu.

Systém je vždy rozdělen na několik sekcí podle velikosti zavlažované plochy, vydatnosti zdroje a také z důvodů rozdílných požadavků na množství vody a dobu zavlažování pro jednotlivé sekce. Je také kombinován s kapkovou závlahou pro keřovou výsadbu.

S návrhy zavlažovacích systémů nejen pro běžné zahrady, ale například i pro golfová hřiště máme bohaté zkušenosti a rádi i Vám vytvoříme projekt na míru.

Ovládací jednotka pracuje za Vás

Ovládací jednotka Hunter

Nedílnou součástí každého systému je ovládací jednotka. Chod závlahy je řízen plně automaticky. Jednotka je připojena na srážkové a větrné čidlo.

Závlahu je možné spustit i manuálně. Obsluha ovládací jednotky je velice jednoduchá.

Správná instalace a údržba zaručí dlouhou životnost

Životnost automatického zavlažovacího systému je závislá především na správném návrhu a instalaci zkušenou autorizovanou firmou, na čistotě vodního zdroje a na zajištění dokonalého zazimování.

Po skončení sezóny je nezbytné celý systém odvodnit. Nejspolehlivějším, nejrozšířenějším a také nejjednoduším způsobem zazimování je profouknutí celého systému stlačeným vzduchem. Tímto způsobem lze velmi efektivně odstranit veškerou vodu ze všech míst systému.

Součásti zavlažovacího systému

Systém se skládá z těchto komponent:

  • potrubní vedení
  • elektromagnetické ventily
  • postřikovače
  • šachtice pro elektromagnetické ventily
  • ovládací jednotky
  • dešťového čidla

Veškeré komponenty, které používáme, jsou z produkce firmy HUNTER - USA.


Miroslav Hiršl

Královická 1378

Brandýs n. Labem, 250 01

Tel. +420 603 469 124

Kontaktujte nás